TİNY HOUSE NEDİR?

tinyhouse, tinyhousenedir, minimalev, kucukev, tinyhousekiralama, tinyhousefiyatlari, minimalyasam, prefabrikev,

Minimal yaşam severlerinin tercih ettiği ev şeklidir.


Minimal yaşam severlerinin tercih ettiği ev şeklidir. Günümüzde pandemi şartlarından dolayı başta Amerika ardından Avrupa da oldukça rehavet gören Tiny House ülkemizde de son 1 yılda gayet popüler hale gelmiştir. Genellikle sabit veya tekerlekli olur ve istenildiği taktirde karavan gibi çekilebilir. Artık yaşam biçimi haline gelen bu evler bir evden daha fazla anlam taşımaktadır.

Bazı kaynaklara göre asıl ortaya çıktığı tarih 2008-2012 Ekonomik kriz dönemidir. Bu dönemde daha az masrafla ve çevreye daha az zarar vererek yaşama düşüncesi ile ortaya çıkmıştır. Kullanımının ana amacı ise minimal, tüketimden uzak, doğaya yakın ve sürdürülebilir bir yaşam biçimi olmasıdır. Bu nedenle, Tiny House içerisinde ki oturma alanı, yatak odası, mutfak ve banyo gibi bölümler olabilecek en minimal şekilde tasarlanıyor. Tiny House ev türünden ziyade bir yaşam biçimi olarak kabul ediliyor. İsminden ve ortaya çıkış öyküsünden de anlaşılacağı üzere, başlıca özelliği minimal, taşınabilir, sürdürülebilir niteliklere sahip bir ev olması. Tiny House’un boyutları 4-30 m² arasında değişebiliyor.

Çeşitlerinden olan nakliye konteyner evler, yaklaşık 10 metrekare büyüklüğünde, çok sayıda konteynerin bir araya getirilmesiyle oluşturuluyor. Prefabrik evlerde ise tüm materyaller yer alacak şekilde fabrikasyon üretim evler inşa ediliyor ve evlerin boyutu farklılık gösterebiliyor. Tiny House sahibi olmak için ilk seçeneğiniz; evi kendi imkânlarınızla inşa etmek.

 

 

 

 

 

 

CC Holding iştiraki olan AHİ YAPI, 5 yılı aşkın iş tecrübesi ile pratik yapıya sahip, kolay monte edilir konteyner,inşaat ve yapı üreticiliği yapmaktadır.

İLETİŞİM BİLGİLERİ

ADRES: KAZIM KARABEKİR, 5. ADA SK. NO:41, 16370 YILDIRIM/BURSA EPOSTA: info@ahiyapi.net

Çerez Politikamız

Ahi Yapı