KONTEYNER YAPIYA RUHSAT GEREKİR Mİ?

konteyner, ruhsat, ahiyapi, tinyhouse, minimalyasam, konteyneryasam, konteynerfiyatlari,

Tüm yapıların ruhsat gerektirdiği az bilinen gerçekler arasındadır.


Tüm yapıların ruhsat gerektirdiği az bilinen gerçekler arasındadır. Özel ve tüzel kişilerin bildiği üzere bazı binalarda ruhsat işlemlerinin gerekmediği yanlış bir bilgiden ibarettir. İçinde yaşam sürdürülecek olması ve çevreye olan etkilerinden dolayı yapının ruhsatlı olması zorunludur. Alınacak ruhsatın da türlerinin bulunduğu unutulmamalıdır. Aralarında en çok sorulanı, konteyner yapıya ruhsat gerekip gerekmediğidir.

Yapıların ruhsatında ilk sorulan tapu olmaktadır. Yer sahipliği ya da onayı ile kurulum yapılabilmektedir. Yerel belediyenin vereceği imar durum belgesinin dosyaya eklenmesi gerekiyor. Kadastronun aplikasyon belgesi uyum açısından elimizde bulunmalı. Mimarlar odası onaylı projenin mutlaka dosyaya eklenmesi gerekiyor. Yine aynı odadan alınacak sicil belgesinin de dosyamızda hazır bulunması gerekiyor. Tüm belgeler hazır edildikten sonra 2 sene içerisinde izni almış olmamız gerekiyor. İzin alma sürecinde inşaata başlanabilir. Fakat alınamaması durumunda yapıyı yıkmak gerekir. Bu nedenle ruhsat almadan başlamamak en iyisidir. Konteyner yapıya ruhsat gerektiği de göz önüne alındığında kurulum maliyeti düşük olarak düşünülüp aynı hataya mahal verilmemelidir. Nitekim garanti olmadan yapılan her işin riski bilinmeli ve göze alınmalıdır.

İnşaat konteynerden ibaret de olsa uygun bir zemin hazırlanması gerektiği için maliyet söz konusudur. Konteyner yapıya ruhsat gerektiğini de hatırladığımızda zaman kaybı yaşamamak için gerekli izinlerin alınmasını tatbik etmeliyiz. En nihayetinde yaşam alanı olduğu için konteyner yapılar da ruhsata tabi sayılmaktadır.

 

Resim Galerisi

CC Holding iştiraki olan AHİ YAPI, 5 yılı aşkın iş tecrübesi ile pratik yapıya sahip, kolay monte edilir konteyner,inşaat ve yapı üreticiliği yapmaktadır.

İLETİŞİM BİLGİLERİ

ADRES: Kazım Karabekir Mahallesi,
6. Kanarya Sokak No:40
Yıldırım / Bursa
EPOSTA: info@ahiyapi.net

Çerez Politikamız

Ahi Yapı