YAŞAM KONTEYNERLERİ KULLANIM AMAÇLARI

yaşamkonteyneri, konteyner, katlanırkonteyner, ahiyapı

Konteyner kullanım alanı oldukça geniş olmakla neredeyse hayatın her alanında karşımıza çıkmakta. Temel olarak gemi, uçak ve tren taşımacılığında, taşınan ürünlerin taşıma esnasında zarar görmemesi amacı ile hayatımıza girmiştir. Konteynerler içerisinde soğutma, havalandırma, ısıtma gibi olanaklarla üretilmektedir.


Konteyner kullanım alanı oldukça geniş olmakla neredeyse hayatın her alanında karşımıza çıkmakta. Temel olarak gemi, uçak ve tren taşımacılığında, taşınan ürünlerin taşıma esnasında zarar görmemesi amacı ile hayatımıza girmiştir. Konteynerler içerisinde soğutma, havalandırma, ısıtma gibi olanaklarla üretilmektedir.  Zaman ilerledikçe yük taşımacılığında kullanılan konteyner, günümüzde barınma ihtiyaçlarını karşılamak için de üretilmeye başlandı. Yeni ev trendlerinde konteyner üretimi bir yandan devam ederken, eski konteynerleri de Kullanışlı hale getirerek yeni evler yapılmakta.

Konteyner Ev Nedir?

Göze çarpan görüntüleri ile içinde yaşama imkânı sağlayan konteyner, geleneksel şekilde yapılan yapılardan çok daha elverişli.

Kolay bir şekilde yapı oluşturulabilir ve ekonomik olması sebebi ile çoğu kişiler tarafından ilgi odağı olmuş durumda.

Yasal izinler doğrultusunda konteyner evleri yapmak ve kullanmak mümkün. Bunun için isteklerinizi anlayabilen, alanında uzmanlaşmış ve güven veren yapı firmalarından birini seçmek doğru bir davranış olacaktır.

Konteyner evler pratik bir şekilde yapılarak kullanım kolaylığı sağlamakta. Genellikle bağ evi, kır evi, çiftlik evi, yazlık gibi yaşam alanlarında tercih ediliyor.

Bu evlerin en temel özelliklerinden biri de dilediğiniz zaman tamamını sökerek başka bir yere monte etme imkânı sağlaması. İhtiyaçlar arttıkça oda sayısını artırma imkânı sağlamakta. 

Konteyner evler 1999 yılında yaşanılan Marmara depreminin ardından ülkemizde kullanımı ve üretimi yaygınlaşmıştır. Üretiminin hızlı olması, montaj yapma kolaylığı ve maliyetlerinin diğer yapılara göre daha elverişli olması ile özellikle geçici süreli kullanım durumlarında tercih edilmektedir.

Üretilen konteynerler, istenilen ölçü ve boyutlarda, istenilen renk ve görsellikte aynı zamanda istenilen plan doğrultusunda üretimleri sağlanmaktadır. Konteynerlerin dış duvarlarına farklı renk ve şekillerde kaplama yaparak yalıtım sağlamak da mümkün.

Konteyner Nerelerde Kullanılıyor?

Aynı zamanda konteyner kullanım alanlarına bakıldığında, inşaat sektörü içinde şantiye ofisleri, yemekhane, yatakhane, çay ocağı, bekçi kulübesi gibi alanlarda da kullanılmakta. Sanayi sektöründe ise depolama alanları, jeneratör kabini, elektrik odası gibi alanlarda kullanım sağlanıyor. Hizmet sektörüne baktığımızda birçok kafe, büfe, taksi durağı, vale kulübesi, emlak satış ofisi gibi alanlarda karşımıza çıkmakta. Tüm bunların dışında ev, ofis, atölye, güvenlik kulübesi, garaj, alışveriş merkezi, otel gibi yerlerde çok farklı kullanım şekilleri ile aslında hayatımızın her yerinde görmekteyiz.  

CC Holding iştiraki olan AHİ YAPI, 5 yılı aşkın iş tecrübesi ile pratik yapıya sahip, kolay monte edilir konteyner,inşaat ve yapı üreticiliği yapmaktadır.

İLETİŞİM BİLGİLERİ

ADRES: KAZIM KARABEKİR, 5. ADA SK. NO:41, 16370 YILDIRIM/BURSA EPOSTA: info@ahiyapi.net

Çerez Politikamız

Ahi Yapı