KATLANIR EV SİSTEMLERİ

Katlanır Yaşam Konteynerleri İhtiyaçlarınıza Çözüm Bulmaktadır

Ülkemizde meydana gelen her büyük afet sonrasında mallarını kaybeden birçok mağdur için çeşitli yerleşim alanları gerekir. Evlerini, arabalarını hatta belki de afetler sonucunda en yakınlarını kaybetmiş olan kişiler için kurulacak olan yaşam alanları önem taşımaktadır.


Ülkemizde meydana gelen her büyük afet sonrasında mallarını kaybeden birçok mağdur için çeşitli yerleşim alanları gerekir. Evlerini, arabalarını hatta belki de afetler sonucunda en yakınlarını kaybetmiş olan kişiler için kurulacak olan yaşam alanları önem taşımaktadır. Bu alanlarda kullanılacak malzemelerin kolay kurulup, sökülebilir olması da afet bölgelerini kuran kişiler için önemlidir. Afetler nedeni ile yakınlarını ve yaşadıkları ortamları kaybeden kişilerin kendilerini güvende hissetmesi için ev ortamlarını kaybetmemeleri önemlidir. Ancak afet sonrası kısa bir süre içinde afet bölgesi kurmak kolay olmaz. Bu nedenle katlanır ev sistemlerinden veya konteynerlerden destek almak gerekir.

Afet Bölgesinde Katlanır Ev Sistemleri

Afet bölgeleri güven ve huzurun arandığı, kişilerin özenli bakıma ihtiyacı olduğu bölgelerdir. Bu nedenle afet bölgesinde katlanır ev sistemleri kullanış bakımından önemlidir. Afet bölgesinde kullanılacak olan konteyner benzeri katlanır ev sistemlerinin özellikleri oldukça fazladır.

Konteynerler standart olarak, içi boş, içi boş evyeli, tek odalı, iki odalı, wc-duşlu, duşlu, wcli, ıslak hacimli gibi seçenekleri ile üretilen katlanır ev sistemleridir. Farklı kullanım yerleri ve amaçlarına göre de standart ürünleri dışında boş olarak da hizmet vermektedir.

Doğal afetlerin yanı sıra şantiyelerde ve diğer yerlerde ofis kullanımı için en pratik çözüm ofis konteyneri olarak görülmektedir. Katlanır ev sistemleri olarak adlandırılan alanlar oldukça pratik bir katlanır ofis sistemi olacaktır.

Yemekhane ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla yine kişi sayısı ve konfor değişkenlerine göre yemekhane konteynerlere de kullanılır. Prefabrik bina çözümleri dışında şantiye yapıları için en çok tercih edilen ürünlerden biri kamp konteyneri olarak görülmektedir. Kamp alanlarında ihtiyaç duyulan en önemli unsur pratik kullanımdır. Katlanır ev sistemleri pratiklik bakımından çadırla bile yarışamayacak özellikler taşır.

Sosyal ve ortak yaşam alanları olarak katlanır ev sistemleri kullanışlı olarak görülmektedir. Bu yapılarda sosyal ve ortak yaşam konteyneri kullanılabilir.

Afet sonrası acil ihtiyaçların karşılanmasında ilave derslik gibi ihtiyaçların karşılanması için eğitim konteyneri kullanılmaktadır.

Sağlık konteyneri, revir, laboratuvar, sahra hastaneleri fonksiyonları için kullanılabilir. Katlanabilir yaşam alanları ve ev sistemleri özellikle sağlık konteyneri olarak kullanımda önemlidir.

Askeri bölgelerde kurulan nöbet binalarının tamamında konteyner kullanılabilir. Ancak bahsedildiği gibi konteyner yerine katlanabilir ev sistemleri kurmak kullanım açısından deprem, yangın gibi doğal afetler karşısında pratik olacaktır.

İnşaat sektöründeki firmaların, proje lansmanı öncesinde satışlarını gerçekleştirmek amacıyla showroom ve satış ofislerinde konteyner tercih edilir. Konteyner yerine tercih edilen katlanır ev sistemleri ise inşaat firmalarının tercih edebileceği, pratik kullanım ve kolay kurulum sağlayan ofis ortamları sağlayacaktır.

CC Holding iştiraki olan AHİ YAPI, 5 yılı aşkın iş tecrübesi ile pratik yapıya sahip, kolay monte edilir konteyner,inşaat ve yapı üreticiliği yapmaktadır.

İLETİŞİM BİLGİLERİ

ADRES: KAZIM KARABEKİR, 5. ADA SK. NO:41, 16370 YILDIRIM/BURSA EPOSTA: info@ahiyapi.net

Çerez Politikamız

Ahi Yapı